Moving Alterities

14. 12. 2023–12. 1. 2024 (vernisáž: středa 13. prosince v 18h)

Tereza Chudáčková, Mária Júdová, Kateřina Konvalinová

kurátoři: Lea Petříková

grafika: Šimon Vlasák

produkce: Eliška Klimešová

Výstava se zabývá tématem změněných stavů vědomí v různých kontextech skrze perspektivu současných vizuálních umělkyň pracujících s pohyblivým obrazem. Výstava propojuje koncept „alterity“, tedy podle teoretičky Anny Powell „stavu změny“, s pohyblivým obrazem současných umělkyň jakožto prostředkem zkoumání možností posunů a alterací v senzorickém, duchovním, společenském, i politickém smyslu.

🌙Mária Júdová vystudovala Digitální média na Akademii umění v Banskej Bystrici a Centrum Audiovizuálních studií na FAMU. Zkoumá kreativní potenciál digitálních technologií, zvláště v kontextu tance a pohybové performance; tvoří audiovizuální performance, interaktivcní instalace i XR díla. Má za sebou množství prezentací (např. Sonar Hong Kong, Japan Media Arts Festival, Cinedans, Berlin Atonal, Sensorium, ad.) a spoluprací, třeba s Rambert Contemporary Dance Company in London, nebo Yamaguchi Center for Arts and Media.

🌙Tereza Chudáčková je studentkou magisterského programu Centra audiovizuálních studií na FAMU, kde absolvovala už bakalářské studium. Věnuje se pohyblivému obrazu i zvukové tvorbě, je součástí zvukového tria Seaslugs. Film Krásně sviť a krásně hleď, z uší roste krasohled, který vytvořila ve spolupráci s Klárou Ondračkovou, získal Zvláštní uznání v soutěži českých experimentálních filmů Exprmntl.cz na MFDF Ji.hlava 2020. 
🌙Kateřina Konvalinová je absolventkou Akademie výtvarných umění v Praze a v současné době doktorandkou na FaVU v Brně, studijní zkušenosti má také z DAMU či z indonéského Seni Institut Yogyakarta. Věnuje se videu, performance, a také participativním projektům a ekologickému zemědělství. Samostatně vystavovala v galeriích etc., City Surfer Office, nebo Berlínskej Model, věnuje se také v rapu v projektu Lobbyboy&saab900turbo.

🌙Technická výpomoc: Ondřej Konrád
🌙Překlad: Vít Bohal
🌙PR: Lála Mysl
🌙otevřeno: čt-ne 13-19h/thu-sun 13-19h
🌙facebook event